מיגרנה וכאבי ראש 

מיגרנה הוא כאב ראש חזק והולם שפוגע בדרך כלל בצד אחד של הראש ולפעמים בשני הצדדים. יש מיגרנות שמופיעות לאחר אאורה (סימן מקדים המופיעה לפני התקף הכאב, כמו בחילה, הקאות, חוסר יכולת להסתכל על אור). התקף מיגרנה יכול להיות קל או קשה ולהימשך מספר שעות עד מספר ימים.

טריגרים למיגרנה

שינויים במזג האוויר, סטרס, חוסר/עודף שינה, תנועות מטלטלות, ריחות חריפים, כמו: בנזין, נפט, עשן סמיך, חומרים במזון בעיקר טריפטופן: גבינות צהובות בעיקר עם עובשים, יין אדום, שוקולד, בננות ויוגורט, MSG – מונוסודיום גלוטמאט: אבקות מרק למיניה, הורמונים נשיים לפני או בזמן הוסת, אלרגיה למזונות או אלרגיה סביבתית, קנדידה, כבד עמוס ברעלים (מתרופות, חומרים כימיים במזון, הדברות וחשיפה סביבתית).

סימפטומים של מיגרנה

  • כאב ראש חזק בצידי הראש (חד או דו צדדי), לפעמים מסביב לעיניים
  • בחילות, הקאות
  • הפרעות בראייה: נקודות מרצדות, טשטוש ראייה, ערפול, עיניים דומעות, אודם בעיניים, פוטופוביה (רגישות לאור חזק), פונופוביה (רגישות לרעש חזק).
  • עייפות
  • חרדה.
  • תחושת חולי.
  • עצבנות.
  • הפרעות בחשיבה/ בריכוז.
  • איבוד תחושה בפנים/ תחושת נימול בפנים.

מתוך הקליניקה שלי

אחת המטופלות הראשונות שהגיעה לקליניקה שלי סבלה ממיגרנה קשה במשך יותר משלושים שנה. היא סבלה מהתקפים קשים לפחות אחת לשבוע, מלווים בבחילות והקאות. לפעמים עד כדי חוסר יכולת לקום מהמיטה במשך יומיים – שלושה. היא טופלה בכדורים חזקים אבל כשהיה מתחיל התקף שום דבר לא עזר.

באבחון האירידיולוגי אבחנתי קנדידה במערכת עיכול והפניתי אותה לבדיקה מעבדתית, שאיששה את האבחנה. מכאן הדרך לפתרון הבעיה הייתה קלה – טיפלנו בקנדידה.

הטיפול התזונתי נמשך כמעט חמישה חודשים, אך התחלנו עם טיפולי רפלקסולוגיה שנתנו הקלה מיידית – המיגרנה הגיעה בצורה מוחלשת בהרבה ותדירות הופעת המיגרנת הלכה וגדלה. אחרי חודש וחצי של טיפול תזונתי משולב בטיפולי רפלקסולוגיה המטופלת לא סבלה ממיגרנות. גם היום שמונה שנים אחרי, המטופלת לא חווה התקפי מיגרנה.

מאז המקרה הזה, עזרתי למטופלים רבים שסבלו ממיגרנות מסיבות שונות להיפתר מהבעיה.

הטיפול במיגרנה

מטרת הטיפול אינה לתת "אקמול" להרגיע את כאב הראש כשהוא מופיע, אלא למנוע את הופעת התקפי המיגרנה.

מכיוון שיש סיבות שונות ומגוונות למיגרנה, הדבר החשוב ביותר הוא  לאבחן במדויק את שורש הבעיה. אני עושה את זה באמצעות תשאול מקיף ואבחון אירידיולוגי. לאחר שאאבחן את מקור הבעיה אני אתאים לכם את התוכנית הטיפולית שתפתור אחת ולתמיד את בעיית המיגרנה.

נבנה ביחד תוכנית תזונתית ועד שיעברו התקפי המיגרנה תקבלו טיפים טבעיים למצבים אקוטיים. נשלב טיפולי רפלקסולוגיה שיתנו ברוב המקרים הקלה מיידית.

כדאי לקרוא עוד


אבחון נטורופתי

הדבר החשוב ביותר בטיפול נטורופתי טוב הוא האבחון.
באבחון נכון, ניתן לקבל תמונה מקיפה על המצב הבריאותי ולהגיע לגורמים לבעיה או למחלה.
עוד על אבחון נטורופתי

ניקוי רעלים

לכולנו חשוב איך אנחנו נראים וכמובן לא שוכחים להתקלח, אבל מתי בפעם האחרונה ניקינו את עצמנו מבפנים???
כשמדברים על ניקוי רעלים, בדיוק זו הכוונה…ש"נתקלח" מבפנים.
אנחנו חשופים לכל כך הרבה רעלים, שנכנסים אלינו לגוף והגיע הזמן שננקה גם את הפסולת הזאת, ושניתן למנגנוני סילוק הרעלים בגוף קצת לנוח מכל העומס היומיומי הזה, שנמשך שנים בלי הפוגות. עוד על ניקוי רעלים

קנדידה

קנדידה היא פטריית שמר, השייכת למשפחת העובשים והיא תת קבוצה בעולם הצומח. הקנדידה היא אחת מסוגי שמרים רבים, שיכולים להיות מסוכנים לאדם. במצב תקין הקנדידה נמצאת בגוף האדם, והמערכת החיסונית מצליחה לשלוט עליה, באמצעות הפלורה הטבעית של הגוף. עוד על קנדידה