דיאטה

ביטויים רבים קיימים בהקשר של  דיאטה, אחד מהם הוא "אתה הוא מה שאתה אוכל" ("you are what you eat"), ברוב המקרים המשפט הזה הוא נכון. כשאוכלים מזון בריא, שומרים על משקל גוף תקין ובריאות מרבית, וכשמעמיסים על הגוף יותר מדי אוכל או מזון שאיננו בריא, עולים במשקל.

מלידתנו ולאורך כל מהלך חיינו אנחנו צורכים מזון. לאיכות המזון יש השפעה גדולה ומשמעותית על ההתפתחות, הגדילה והבריאות לאורך כל החיים. מחקרים רבים נצברו בעשורים האחרונים בתחום התזונה והשפעתה על הבריאות, והיום כבר ידוע, שבאמצעות תזונה נכונה יכול האדם להשפיע על גופו ובריאותו ולשפר משמעותית את איכות חייו.

אחת המגיפות של המאה היא מגיפת ההשמנה, כולנו חשופים למגוון רחב של מזונות, חלקם מזונות עתירי שומן או עתירי סוכר, חלקם הגדול מתועשים. רוב בני האדם אוכלים בעיקר בעיניים (רואים את המגוון בחנויות/ בקניונים/ במסעדות, בפרסומות ואיפה לא?!?) – מה שגורם לשיבוש של מנגנוני הרעב והשובע הטבעיים של הגוף. החשיפה הזאת בשילוב ישיבה ממושכת וללא פעילות גופנית גורמת לתהליכי ההשמנה. ההתמודדות עם השמנה בעולם השפע היא לא פשוטה. גם אם מצליחים לרדת במשקל, לא תמיד מצליחים לשמור על זה לאורך זמן.

ליאת, שהגיעה אלי בהמלצת חברתה ירדה בעזרתי  21 ק"ג לפני שלוש שנים ועדין שומרת על אותו המשקל. ליאת הציגה את עצמה בפגישתנו הראשונה כ"אקורדיון", ניסתה סוגים שונים של דיאטות שבמהלכן ירדה יפה במשקל (8-18 ק"ג) לאחר שסיימה אותן עלתה עוד יותר יפה במשקל (יותר מ20 ק"ג), דבר שגרם לה להבין שמשהו בדרך הזאת פשוט לא עובד.

מניסיוני הרב כנטורופתית, אני יודעת שדיאטות כלליות או קיצוניות אכן אינן עובדות לאורך זמן. אורח חיים נכון מביא את התוצאות הרצויות ומאפשר לשמור עליהן ולהפכן לחלק ממך.

כשמדובר בדיאטות ובשמירה על המשקל לאורך זמן נוספות לתזונה ולאורח החיים גם סיבות נפשיות/ רגשיות/ בריאותיות. המטרה שלי כנטורופתית היא לטפל בסיבות האמיתיות להשמנה, להפסיק את מצב ה"אקורדיון" ולהתמודד אחת ולתמיד עם התירוצים שלכם לאכילה רגשית.  באמצעות מגוון סוגי טיפולים, כמו רפלקסולוגיה, פרחי באך או צמחי מרפא נפתור את הבעיה.

אתם מוזמנים לצאת ביחד איתי לדרך חדשה.

לאחר אבחון מקיף על המצב הבריאותי, הרגשי/נפשי, התזונה ואורח החיים, אעשה אבחון אירידיולוגי שישלים את התמונה. נבנה ביחד את התפריט המותאם לך ולאורח חייך,נשלב  טיפולים משלימים לגוף-נפש לפי הצורך. אהיה שם בשבילך לאורך התהליך וגם כשנגיע לתוצאות הרצויות, כדי לשמור עליהן לטווח ארוך, עד שהם יהפכו לחלק ממך.

כדאי לקרוא עוד


אבחון נטורופתי

הדבר החשוב ביותר בטיפול נטורופתי טוב הוא האבחון.
באבחון נכון, ניתן לקבל תמונה מקיפה על המצב הבריאותי ולהגיע לגורמים לבעיה או למחלה.
עוד על אבחון נטורופתי

ייעוץ תזונתי

היום כבר ידוע לכולם שתזונה נכונה ואורח חיים בריא קשורים ישירות למצב הבריאותי והנפשי. אדם שניזון נכון מגיל צעיר יהיה פחות חשוף למחלות לכל אורך חייו ולעומתו אדם שניזון מתזונה לקויה עלול לפתח מחלות שונות. עוד על ייעוץ תזונתי

סטרס

מצבי מתח, לחץ וסטרס מוכרים לכולנו בצורה כזו או אחרת. אנחנו מתרגלים לחיות עם הסטרס, במקום להתמודד איתו ולטפל בו. עוד על סטרס