סטרס

מצבי מתח, לחץ וסטרס מוכרים לכולנו בצורה כזו או אחרת. אנחנו מתרגלים לחיות עם הסטרס, במקום להתמודד איתו ולטפל בו.

מה קורה בגוף במצבי סטרס?

בלוטות האדרנל (יותרת הכליה) אחראיות לייצור הורמוני הסטרס בגוף. זהו מנגנון חשוב שעוזר לגוף להתמודד במצבי הישרדות שונים. כשהגוף נמצא בסכנה הורמוני הסטרס, כמו אדרנלין, נור- אדרנליו וקורטיזול  אמורים להיות מופרשים ולגרום למערכות הגוף לפעול טוב יותר ע"י הגברת קצב הלב, הזרמת סוכר לתאים,  הזרמת חמצן ודם לשרירים, חידוד החשיבה וכו'.

מה הבעיה?

מצבי הישרדות כאלה אמורים להתרחש לעיתים רחוקות (בעת סכנה) ולא על בסיס יומיומי. עם זאת בחיים המערביים המודרניים סטרס הופך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, דבר ששוחק את פעילות בלוטות האדרנל והופך להיות כמו "כדור שלג". במקום להירגע הורמוני הסטרס נשחקים ומחלישים מערכות אחרות בגוף.

מתוך הקליניקה

כל יום אני נתקלת בקליניקה במטופלים, המתארים מצב סטרס כרוני, בלתי פוסק, אצל חלקם זה מלווה בעצבנות וחוסר סבלנות, אצל חלקם בצוואר או שרירים תפוסים, אצל אחרים בחרדות, קוצר נשימה או בהפרעות בשינה ויש שאצלם מופיעות בעיות במערכת העיכול.

לפני שלוש שנים הגיעה אלי לטיפול נעמי, לאחר שביקרה מספר פעמים בחדר מיון עם התקפי חרדה קשים וזאת לאחר תקופה ארוכה של סטרס. באבחון האירידיולוגי ניתן היה לראות בבירור כי קיימת שחיקה ממושכת של בלוטות האדרנל. במקביל לשיקום בלוטת האדרנל באמצעות תזונה וצמחים, החלטתי להתחיל לטפל בהרגעה מיידית בתמציות פרחי באך וברפלקסולוגיה. כבר אחרי מספר ימים אפשר היה לראות שיפור בהרגשה הכללית, במצב הרוח ובשינה.

נעמי לקחה תמציות באך במשך מספר חודשים, עד היום היא מטופלת ברפלקסולוגיה וסיגלה הרגלי תזונה שעליהם היא שומרת. מאז, לא היו לה שוב התקפי חרדה.

הכלים הטיפוליים שלי

תמציות פרחי באך הם טיפול נפלא למצבים נפשיים ורגשיים, יש תמציות ספציפיות למצבי הסטרס השונים (חרדות, פחדים, עצבנות וכו') ושילוב שלהם בפורמולה מותאם לכל מטופל.

ברפלקסולוגיה אני משלבת שמנים אתריים מרגיעים, דבר שגורם להירגעות מוחלטת במהלך הטיפול ולאחריו. תהליך של מספר טיפולי רפלקסולוגיה משחרר חסימות רגשיות ומקל על תפקוד הגוף ובלוטות האדרנל ובכך מרגיע סטרס לאורך זמן.

את התמונה המלאה לטיפול בסטרס סוגרים בהרגלי תזונה נכונים ומסודרים וצמחי מרפא בהתאם לצורך.

כדאי לקרוא עוד


נטורופתיה

נטורופתיה היא תורת ריפוי טבעית, המשתמשת במכלול כלים, שמטרתם איזון וריפוי הגוף. הנטורופתיה מתבססת על ההכרה, שלכל אדם יש את המנגנונים הפנימיים, שמאפשרים לו לרפא את עצמו ולהשיב את בריאותו.עוד על נטורופתיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא טיפול משלים, המטפל בהפרעות שונות בעזרת הפעלת לחץ על כפות הרגליים. בכפות הרגליים ישנן נקודות המקושרות לאברי הגוף השונים ודרך נקודות אלה, המכונות "אזורי רפלקס" אפשר לטפל באיברים אלו ובגוף כולו.עוד על רפלקסולוגיה

פרחי באך

השיטה פותחה על ידי ד"ר אדוארד באך (1886-1936) שהיה רופא בולט בזמנו, חוקר והומאופת.
בשנת 1930 עזב ד"ר באך את לונדון ויצא לחקור במשך מספר שנים תמציות פרחים בשטחים כפריים באנגליה.
ב-1934 הקים בהר ורנון את מרכז עבודתו, שם בילה את שנותיו האחרונות והשלים את מחקרו. כיום, הר ורנון ידוע כ"מרכז באך", ובו מכינים את תמציות פרחי באך מצמחים הגדלים באזור.עוד על פרחי באך