מהי נטורופתיה?

נטורופתיה היא תורת ריפוי טבעית, המשתמשת במכלול כלים, שמטרתם איזון וריפוי הגוף. הנטורופתיה מתבססת על ההכרה, שלכל אדם יש את המנגנונים הפנימיים, שמאפשרים לו לרפא את עצמו ולהשיב את בריאותו. תורת ריפוי זו מאמינה כי לכל אדם יש את אנרגיית החיים – "הכוח הויטאלי" , מה שמניע את תהליכי החיים, כולל יכולת ההחלמה של האדם.

הרפואה הנטורופתית עוסקת קודם כל במניעת המחלה ובהסרת מכשולים הידועים באופן ברור כגורמים לחולי או עתידים לגרום לחולי ומתייחסת לאדם כמכלול שלם. שאיפתי הגדולה ביותר כנטורופתית היא לשמור על בריאות מרבית של מטופליי ע"י מניעת מחלות, שתמיד עדיפה על הטיפול בהן.

כשמגיעים מטופלים עם מחלות, אני לא מתייחסת רק לסימפטומים של המחלה, אלא לראיית האדם כמכלול.

לכל סימפטום יש מקור שממנו הוא מגיע ומטרתי היא לזהות את שורשו, על מנת לתת מענה טבעי ומותאם אישית ולהביא כל אחד לבריאות אופטימאלית ללא שימוש בתרופות וברעלים, תוך התייחסות להיבטים רגשיים וגופניים כאחד.

טיפולי נטורופתיה

בקליניקות שלי אני מתמקדת בראש ובראשונה באבחון מדויק וזאת ע"י תשאול מקיף על המצב הבריאותי, התזונתי, הנפשי בעבר ובהווה ובאבחון אירידיולוגי, שמסייע בצורה מדויקת לאבחון.  לאחר האבחון אני שמה דגש על תזונה מותאמת אישית, משום שלכל אחד מתאימה תזונה אחרת.

אני בונה את התפריט ביחד עם המטופל בהתאם להכרה שלו את גופו ואת צרכיו וכדי שיוכל לסגל את התפריט ולהתמיד בו. מנסיוני הרב בקליניקה, אני רואה את ההשפעה הרבה שיש לתזונה על מניעת מחלות, על הבריאות ועל המצב הנפשי.

צמחי מרפא ותוספי מזון ניתנים רק במידת הצורך על מנת להשלים חסרים, אם התזונה לבד לא יכולה לעשות זאת או כדי לטפל בבעיות בריאותיות המצריכות זאת.

טיפולים משלימים ניתנים למי שמעוניין לטפל בבעיותיו בטכניקות מגע שונות, וכן לכל המעוניין לתת לעצמו אנרגיה מחודשת, הרגעה והמרצה של מערכות הגוף.  

ביחד נסלול את הדרך לתחזוקת הגוף ולהעצמת הבריאות!

כדאי לקרוא עוד


אבחון נטורופתי

הדבר החשוב ביותר בטיפול נטורופתי טוב הוא האבחון.
באבחון נכון, ניתן לקבל תמונה מקיפה על המצב הבריאותי ולהגיע לגורמים לבעיה או למחלה.
עוד על אבחון נטורופתי

ייעוץ תזונתי

היום כבר ידוע לכולם שתזונה נכונה ואורח חיים בריא קשורים ישירות למצב הבריאותי והנפשי.
אדם שניזון נכון מגיל צעיר יהיה פחות חשוף למחלות לכל אורך חייו ולעומתו אדם שניזון מתזונה לקויה עלול לפתח מחלות שונות.
עוד על ייעוץ תזונתי

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה היא שיטת אבחון עתיקה שמקורה לפני 3000 שנה בטיבט. שיטה זו שימשה לזהות חולשות, מחלות וטראומות בגוף האדם.
בתקופת המקרא ובימי אשור ובבל הייתה האירידיולוגיה כלי נפוץ ושימושי וחכמי קדם אמרו עליה: "העיניים הן החלון לנשמה".
עוד על אירידיולוגיה