טיפול באמצעות פרחי באך

השיטה פותחה על ידי ד"ר אדוארד באך (1886-1936) שהיה רופא בולט בזמנו, חוקר והומאופת.

בשנת 1930 עזב ד"ר באך את לונדון ויצא לחקור במשך מספר שנים תמציות פרחים בשטחים כפריים באנגליה.

 ב-1934 הקים בהר ורנון את מרכז עבודתו, שם בילה את שנותיו האחרונות והשלים את מחקרו. כיום, הר ורנון ידוע כ"מרכז באך", ובו מכינים את תמציות פרחי באך מצמחים הגדלים באזור.

 ד"ר אדוארד באך כותב בספרו בשנת 1934 כי פעילות התמציות היא להעלות את רמת הויברציות שלנו ולפתוח את עצמנו לקבלת האני הרוחני, להציף את הטבע שלנו בסגולות מיוחדות ולשטוף מאיתנו את הגורם היוצר נזק.

 בריאותו של האדם מקושרת לאישיות החיה בשלמות ובהרמוניה עם הנפש. כשהאנרגיות שלנו יחיו בהרמוניה עם שדה האנרגיה הקוסמית, שאנו חלק ממנה, נהיה בריאים, אך כשהאישיות אינה מחוברת לשדה האנרגטי העולמי אנו נחווה הפרעה, חיכוך, צפיפות, דיסהרמוניה ואיבוד אנרגיה, מה שיוביל בסופו של דבר לחולי.

 באך לא השתמש בסימפטומים הפיזיים כדי לאבחן אלא במצבים שליליים של הנפש, שהם הגורמים בסופו של דבר להיווצרות של מחלה פיזית.

 כל אחד מפרחי הבאך מכיל גל אנרגטי מסוים, כל אחת מתכונות הנפש המצויות בצמח מכוונות לתכונה מיוחדת בנפש האדם, כלומר תדר מסוים באנרגיה של הצמח מתאים לתדר אנושי מסוים.

 כאשר מופיע קונפליקט בין כוונת הנפש לבין האישיות יהיה אורך הגל בשדה האנרגיה מעוות, דבר שיוציא אותנו מהרמוניה ותהיה לכך השפעה על נפש האדם.

 לכל תמצית מתמציות פרחי באך יש תכונה של נפש האדם, והיא יכולה להיות מעין קטליזטור הבונה מחדש מגע בין נפש לאישיות במקום בו נוצר נתק ומחזירה את הנפש למצב הרמוני.

 בקליניקת "השביל לריפוי" אני מתייחסת למכלול הגורמים, שהביאו לחוסר איזון נפשי ו/או פיזי אצל המטופל, ומכינה בהתאם לצורך תמציות פרחי באך, שמטרתן היא להביא את הגוף והנפש למצב הרמוני.

 אני שומרת על קשר רציף עם המטופלים, שמעוניינים לטפל על פי שיטתו של ד"ר באך, על מנת להתאים ולשנות את הרכב התמציות בהתאם לצרכים הנוצרים עם הזמן עד שהמטופל חווה שהגיע למצב של איזון.

המטרה היא למצוא את שורש הבעיה….לקלף אט אט את ה"קליפות" המרכיבות את מהלך חיינו, להביא אותנו למודעות ובכך לפתוח חסימות אנרגטיות שהצטברו עם השנים.

 ככל שנפתח יותר חסימות כך נרגיש טוב יותר עם עצמנו.

משנת 2004 אני מטפלת בהצלחה רבה במאות אנשים, תינוקות וילדים באמצעות פרחי באך.

 אני מזמינה אתכם לטפל בשיטה המופלאה הזאת, שהיא תמיד מאזנת מצבים נפשיים בלתי מאוזנים, ללא תופעות לוואי ובהתאמה אישית.

כדאי לקרוא עוד


אבחון נטורופתי

נטורופתיה היא תורת ריפוי טבעית, המשתמשת במכלול כלים, שמטרתם איזון וריפוי הגוף. הנטורופתיה מתבססת על ההכרה, שלכל אדם יש את המנגנונים הפנימיים, שמאפשרים לו לרפא את עצמו ולהשיב את בריאותו. עוד על נטורופתיה

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה היא שיטת אבחון עתיקה שמקורה לפני 3000 שנה בטיבט. שיטה זו שימשה לזהות חולשות, מחלות וטראומות בגוף האדם. עוד על אירידיולוגיה

סטרס

מצבי מתח, לחץ וסטרס מוכרים לכולנו בצורה כזו או אחרת. אנחנו מתרגלים לחיות עם הסטרס, במקום להתמודד איתו ולטפל בו. עוד על סטרס