תזונה תומכת בטיפולי רטלין וקונצרטה

ילדים רבים מאובחנים כסובלים מהפרעות קשב וריכוז ומקבלים ריטלין או קונצרטה.

ילדים אלה סובלים לעיתים קרובות מתופעות לוואי של התרופה, בין היתר חוסר תיאבון ובעקבותיו בעיות בהתפתחות ובגדילה, שמאוד מפריעות להם.

חשוב שילדים שמקבלים ריטלין יקבלו המלצות תזונתיות פרטניות מתאימות כדי למנוע חסרים תזונתיים ולהתגבר על בעיות ההתפתחות והגדילה.

 סיפור מקרה מהקליניקה

לפני 5 שנים הגיע אלי מטופל בן 14 , שיחק כדורסל בליגה, סבל מהפרעת קשב וטופל בריטלין מספר שנים. התיאבון שלו היה ירוד מאוד, היה מצליח לאכול רק משעות אחר הצהריים המאוחרות וכמובן שבעקבות זאת סבל ממשקל נמוך וגם לא ניצל את פוטנציאל הגובה שלו.

אני זוכרת את מילותיו הראשונות: "אני צריך שתעזרי לי לעלות במשקל, התחלנו להתאמן השנה מטעם הכדורסל בחדר כושר ואני לא מצליח להעלות את מסת השריר… את חושבת שאני יכול להעלות במשקל? את חושבת שאני יכול לגבוה?"

וכך התחלנו לעשות שינוי… בנינו ביחד תפריט, בשילוב ויטמינים וחומצות שומן חיוניות שעזרו לפתוח קצת את התיאבון. בתזונה שמנו דגש על קבלת כל רכיבי התזונה החיוניים והתאמת התפריט להשפעת סדר היום עם הריטלין. התוצאות לא אחרו לבוא, הוא התחיל להתפתח, להעלות מסת שריר, לעלות במשקל בהדרגה ובצורה בריאה.

בגיל 15.5 ועם השינוי התזונתי הוא החליט לנסות ריטלין רק במבחנים ארוכים ובשאר הזמן הוא לקח צמחי מרפא לטיפול בהפרעות קשב וכך הוא המשיך את כל הדרך עד לבגרויות וסיים עם ציונים מצויינים וכשחקן כדורסל מצליח.

כדאי לקרוא עוד


נטורופתיה

נטורופתיה היא תורת ריפוי טבעית, המשתמשת במכלול כלים, שמטרתם איזון וריפוי הגוף. הנטורופתיה מתבססת על ההכרה, שלכל אדם יש את המנגנונים הפנימיים, שמאפשרים לו לרפא את עצמו ולהשיב את בריאותו. עוד על נטורופתיה

פרחי באך

השיטה פותחה על ידי ד"ר אדוארד באך (1886-1936) שהיה רופא בולט בזמנו, חוקר והומאופת.
בשנת 1930 עזב ד"ר באך את לונדון ויצא לחקור במשך מספר שנים תמציות פרחים בשטחים כפריים באנגליה.
ב-1934 הקים בהר ורנון את מרכז עבודתו, שם בילה את שנותיו האחרונות והשלים את מחקרו. כיום, הר ורנון ידוע כ"מרכז באך", ובו מכינים את תמציות פרחי באך מצמחים הגדלים באזור. עוד על פרחי באך

ייעוץ תזונתי

היום כבר ידוע לכולם שתזונה נכונה ואורח חיים בריא קשורים ישירות למצב הבריאותי והנפשי. אדם שניזון נכון מגיל צעיר יהיה פחות חשוף למחלות לכל אורך חייו ולעומתו אדם שניזון מתזונה לקויה עלול לפתח מחלות שונות. עוד על ייעוץ תזונתי